11.12.11

utanç verici durumlardan bahsetmişken;

Öncelikle belirtmeliyim ki ellerim yanlışlıkla klavye üzerinde kendi kendilerine kayıp bu yazılanları yazmakta şu an. Tamamen ben dışı bir şey.
Şimdi, sürpriz kelimesinin altında yatan o "haber vermeden bir şeyler yapma" durumunu hepimiz biliyoruzdur. Sürpriz yapmanın insanda yaratabilecek olumsuz etkileri de. Herkes sürprizleri kaldıramaz, bunu öğrenebildim en azından arkadaşlarımla toplanıp da gerçekleştirdiğim bir eylem sonucu. Olayın içeriğine hiç girmeden diyebilirim ki, evet, o hani "yer yarılsa da içine girsem" durumunun ta kendisiydi ardından hissettiklerim(iz).
Lügatımızda da bir sürü kelime var, insanlar biraz karşı tarafı düşünüp de ağzına sıçılmalık bir durum varsa, bunu gayet de tatlı bir dille yapabilirler bence. Kafa yormayı da gerektirmez bu durum ayrıca, ne bu asabiyet, bu tüm olumsuz sözlüklerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan nutuk havası?

Şunu da eklemeliyim ki, gönül rahatlığıyla söylüyorum, dünyadaki herkes evlerinde bulunan şarapları götlerine sokabilirler. Ben dahil. Hadi bakalım, üç deyince;
1
2
3
...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder