11.7.12

Bir şeyler hep eksik. Eklemek gerek.


Geriye ne kaldı şimdi? Birkaç satır, kitap aralarına sıkıştırılmış eski fotoğraflar. Duygular, hatıralar. İyisiyle kötüsüyle bir zamanlar tüm düşüncelerini meşgül eden o anlar. 

Bir kaç fotoğraf yırtıp atmak, zaman harcayıp da duygular yoğunluğunda yazılanları birden bire yakmak bir şeyi çözmüyormuş bak. Unutulabilinseydi yaşananlar keşke, yapılanlar. 

Tutunamamanın suçu sende değildi hiçbir zaman, tutundurmayanların yüzleri gülüyor bak şimdi arkandan. Senin suratın ise acılarla kaplı. Aylardır yaşanılan, saatlerini birbirine katıp da zamansızca düşündüğün anlarla oyalanmaktasın hala. Kolay değil öyle birçok sayfasını atlayıp da bitirdiğin bir kitabı tekrar başından okumak. 
Tekrar yaşamaya çabalamak. 

Bu süreçte edindiğin kişiler, tüm benliğinle önemsediğin ilişkiler nerede şimdi? Yalnızlık nası bir şey öğrenebildin mi? Sabahları seni uyandıracak bir anne sesi bile yok çevrende. Üç sene öncesinde kaldı. Hatırlıyorsun ama o hastane gecelerini. Sabaha kadar yanında yatıp uzanan bir beden. Kolunda serumlar. Buruk bir gülüş suratında hala. Anımsa hadi! Her akşam derslerine girip girmediğini soran baban nerede peki? Bir kaç sene önce hayatından cesurca dışarıya bir adım atıp kayıplara karıştı di mi? Bilmiyorsun. Hatırlıyorsun ama o anı. Aynaların kırılışını. O kapının çarpılışını. Arkadaşlarından mı bahsediyorsun? Kalk da rengarenk bir dünyadan seslenmeyi dene çevrendekilere şimdi. Oradalar mı?
Olmasalar da olur. O kadar çok şey eksik ki sende, bu da eksik olsun. Bunlar da eksik olsun bence.

Ne düşünüyorsun hala?
Elinde ne kaldı şimdi? Titriyolar bak. Kolay bir şey değil öyle birçok sayfasını atlayıp da bitirdiğin bir kitabı yeniden okumak. Kolay değil unutulamayanlarla yaşamaya çabalamak.

Duygular, anılar, düşünceler.
Hissediyor musun başını koyup da yasladığın o masadan bunları? Hani o bir zamanlar sana omuzlarını feda eden insanlar?

Ölmemen için bir sebep söyle kendine!
"Geçmiş kötü bile olsa, anısı tatlı bir gülümseme bırakır insanda" diyorlar. Bırakıyor mu?
Kalk da rengarenk bir dünyadan seslen şimdi onlara.
Duyan var mı?


Bom boş bir sen var sende şimdi.
Bir şeyler hep eksik. Eklemek gerek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder